İlk Canyon Ranch açıldı

Tomris Güzelyurt 8 Temmuz 2016

Dünyanın En İyi Sağlık ve Yaşam Merkezlerinden  Canyon Ranch, Kaplankaya’da Açıldı

 Dünyanın önde gelen sağlıklı yaşam kuruluşuCanyon Ranch, Amerika dışındaki ilk merkezini Türkiye’de açtı. Canyon Ranch® Wellness Resort at Kaplankaya, 1 Temmuz’dan itibaren; Ege’nin eşsiz doğası ve denizi, sağlıklı bir yaşam deneyimi sunan aktivite ve programlarıyla birlikte misafirlerini ağırlamaya başladı. Milas bölgesinde bulunan Kaplankaya’ya Bodrum/Milas havaalanından, karayoluyla 50 dakika içerisinde ulaşılıyor.  Ayrıca denizden veya helikopterle ulaşım sağlanıyor. 

Sağlıklı yaşam ve zindeliği kişisel keşif, enerji ve motivasyon kaynağı olarak gören Canyon Ranch® Wellness Resort at Kaplankaya, sadece ‘wellness’ hizmeti ve ‘tatil anlayışı’nın ötesinde, sağlıklı yaşam için tamamlayıcı tüm aktivitelerle birlikte kapılarını açtı.

Canyon Ranch® Wellness Resortat Kaplankaya, 10.000 metrekarelik özel spa, fitness ve sağlıklı yaşam merkezinde, Canyon Ranch’in 1979’dan bu yana öncülük ettiği modern sağlıklı yaşam deneyimlerinin yanı sıra yıl boyunca rehber eşliğinde yürüyüş, bisiklete binme, su sporları ve daha fazlasını içeren hem iç mekân, hem de açık hava aktivitelerine katılma, yüzme, modern fitness tesislerinde egzersiz yapma, huzurlu bir spa keyfi ile rahatlama, yerel ve doğal malzemeler kullanılarak özenle hazırlanmış sağlıklı ve leziz yemekleri tatma, ruh ve beden sağlığı üzerine seminer ve toplantılara katılma imkanları sunuyor.

Canyon Ranch’e geçen sene CEO olarak atanan Susan Docherty Türkiye’de açılan merkezlerinin kendileri için çok büyük önem taşıdığını ifade etti.  Bu yatırımın markalarının dünyaya açılımını simgelediğini söyleyen Docherty, aynı zamanda Canyon Ranch Wellness Resort at Kaplankaya’nın dünyadaki en iyi merkezleri olduğunu belirtti.

Capital Partners Kurucu Ortağı Burak Öymen “Canyon Ranch Kaplankaya Türk turizminin çeşitliliği konusundadünyaya oldukça önemli bir mesaj veriyor.Çok emek sarf ettik ve doğru yolda olduğumuza inanıyoruz” dedi. Capital Partnersİcra Kurulu Başkanı Hasan Arat ise, “Bu yatırım, dünyada gelişmekte olan sağlıklı yaşam sektöründe Türkiye’nin iddialı olduğunu gösteriyor, bu işin öncüsü olmaktan memnunuz.” diyerek projeye olan inançlarını dile getirdiler.

UZMAN VE PROFESYONEL BİR EKİP

30 seneyi aşkın lüks otelcilik deneyimi bulunan, Genel Müdür Markus Iseli Türkiye’yi yakından tanıyor. Tecrübeli lider İstanbul’da Ceylan Intercontinental Hotelve Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet’tede Genel Müdür olarak görev almıştı.

Johns Hopkins Hastanesi Dahiliye Uzmanı ve aynı zamanda uyku, sağlıklı yaşam ve kilo kontrolü alanında uzman, Canyon Ranch Uyku Tıbbı Direktörü Param Dedhia’nın da yer aldığıCanyon Ranch Sağlık merkezinin uluslararası üne sahip deneyimli profesyonel ekibi isemisafirlerinin kendini daha genç hissedip, sağlıklı daha uzun bir yaşama kavuşmasını sağlıyor.

Sporcu sağlığında uzmanlaşmış doktor, iç hastalıkları uzmanı, fizyolojist, spor ve motivasyon üzerine uzmanlığı bulunan psikolog, Uluslararası Olimpiyat Komitesi sertifikasına sahip beslenme uzmanı ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanının da bulunduğu Canyon Ranch sağlıkekibi, birçok alanda sağlıklı yaşam tedavileri sunuyor.Ayrıca, Canyon Ranch’te konaklanan süre boyunca yararlanılabilecek onlarca masaj türü, bakım, seminer ve eğitim programları yer alıyor.Canyon Ranch’in global standartlardaki Spa’sında sunulan bakım ve terapilerin yanı sıra, egzersiz fizyolojisi üzerine uzmanlaşmış deneyimli ekibide hizmet veriyor.

 

İLHAM KAYNAĞI DOĞA

Her biri büyüleyici deniz manzarasına sahip toplam 141 odalı “Leading Hotels of the World” üyesi merkezin17’si Executive King kategorisi olmak üzere 66 yamaç odası, 69 otel odası ve 6 otel suiti bulunuyor.  Güney Ege kıyılarının incisi Bodrum’un yanı başındaki Türk Rivierası’nın kalbinde bulunan Kaplankaya bölgesinde yer alan otel, Barcelona’daki ünlü Office of Architecture (OAB) ve kurucu ortak mimarı Carlos Ferrater tarafından tasarlandı. Doğayla mükemmel bir uyum içinde olan mimari, adeta çevredeki doğal güzelliklerin ruhunu taşıyor.

Canyon Ranch Wellness Resort at Kaplankaya’tan tüm yıl boyunca yararlanabilecek,ilk aşamasında 76 villayı kapsayan Kaplankaya Canyon Ranch Living’de de eş zamanlı olarak yaşam başladı.

 

Rezervasyon: 0 (252) 511 00 51

www.canyonranch.com/kaplankaya

www.kaplankaya.com

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir